Vizyon ve Misyonumuz

Neden Biz?

Havayolu taşımacılık ile, havalimanlarında, karayolları, tren yolları ya da deniz yollarına göre daha yüksek güvenlik kuralları bulunmaktadır. Bu sebeple, karşıya gönderdiğiniz mallar çok daha emniyetli bir şekilde karşı tarafa ulaşabilmektedir.

ALS Lojistik olarak her adımda yanınızdayız. Türk Havayolları acenteliğimiz sayesinde, Türk Havayolları’nın sağladığı planlı uçuşlar ile sistematik ilerleyen uçuşlar ve gümrük işlemleri sayesinde hızlı ve etkili bir şekilde nakliyatınızı tamamlayabilmekteyiz. Yükleme ve boşaltma terminallerinde her şey planlı bir şekilde ilerler ve bu sayede mallarınız hızlı bir şekilde karşı tarafa iletilmektedir.

Havayolu ihracat, karayolu, tren yolu ya da denizyolu taşımacılık yöntemlerine göre çok daha güvenli bir taşıma yöntemidir. Bu nedenle her ihtimale karşı yaptırmak isteyebileceğiniz sigortaların maliyetleri, havayolu taşımacılıkta diğer taşımacılık yöntemlerine göre çok daha hesaplıdır.

Vizyonumuz

İş ortaklarımızın ihtiyaçlarına en risksiz çözümler ile yaklaşan, kalite inancına sahip, müşteri ilişkilerini düzeyli ve ticari ahlak platformuna dayandıran öncü bir kuruluş olmaktır.
  • En önemli değerimiz yüksek performans ve güvenirliğimizdir.
  • Kendi Türkiye, İran şubelerimizle çalışıyoruz.
  • Müşterilerimize, kamu ve çevreye karşı sorumluluklarımızın bilincindeyiz.
  • Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, sektörü etkileyen yenilikler yaratmaktayız.
  • En iyi çalışanları istihdam etmekteyiz.
  • Sürekli kaliteyi ve en iyi hizmeti hedeflemekteyiz.

Misyonumuz

Globalleşen dünya koşullarında yüzde yüz memnun müşteri felsefesini temel alan, en büyük sermayenin güven olduğu bilinci ile sektöründeki öncü firmalardan olma hedefini benimseyerek, firma varlığımızı geleceğe taşımak temel aracımızdır.

Hızı nedeni ile gıda gibi donmuş ya da taze tüketilmesi gereken, son tüketim tarihi olan ve bozulabilecek ürünlerin taşımacılığı için havayolu ile taşımanın tercih edilmesi önerilmektedir. Çünkü karayolu, tren yolu ya da denizyolu taşımacılık sistemlerine göre çok daha hızlıdır. Bu şekilde son tüketim tarihi olan ürünler bozulmadan karşı tarafa iletilebilmektedir.

Hayvan taşımacılığında da hayvanların daha rahat, daha az stresli ve olabildiğince güvenli ortamda taşınması için havayolu ihracat tercih edilmektedir. Büyükbaş hayvanlar için genelde karayolu tercih edilirken, at gibi ya da cins kedi veya köpek gibi evcil hayvanlar, ya da özel amaçlarla yetiştirilen atların taşımasında da tercih edilmektedir.

Havayolu ihracat o kadar güvenli bir taşıma yöntemidir ki, dünyaca ünlü sanat eserleri, değerli eşyalar ya da tarihi antikalar için de bu taşıma yöntemi tercih edilmektedir. Güvenliği ve hızı için kullanılmaktadır. Aynı zamanda güncel kalması gereken belli başlı ürünler için de havayolu ihracat tercih edilmektedir çünkü çok daha hızlıdır. Örneğin özel bir organizasyon gibi bir toplanma için davetiye ya da dergi, gazete gibi bir ürün gönderildiği zaman da havayolu taşımacılığı tercih edilmektedir, yine bu da havayolu taşımacılığın hızı yüzündendir.

Gerçekleştirdiğimiz İşlemler

Güvendiğiniz şirketi seçtikten sonra havayolu ihracat işlemlerinin ilk adımı konşimento hazırlanmasıdır. Konşimento, havayolu şirketleri tarafından yetki verilen acenteler tarafından düzenlenir. Konşimentolar üzerinde, uçağa mal yükleme ve boşaltma işlemlerinin yapılması planlanan havalimanları arasındaki taşımalar hakkında bilgiler yazılmaktadır. Yükleyici, taşıyıcı, alıcı, ve yükleyici ile alıcının iletişim detayları konşimento üzerinde bulunur. Konşimentoya, bir nevi taşımacılık senedi de denebilir. Güvendiğiniz şirket, ALS Lojistik gibi bir IATA üyesi acente ise, tıpkı Türk Havayolları gibi havayolu taşımacılık şirketleri gibi konşimento işlemleri yapma yetkisi taşır.