Havayolu Taşımacılığı Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Havayolu Taşımacılığı Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Havayolu taşımacılığı, son günlerde en fazla tercih edilen taşımacılık türleri arasında yer almaktadır. Ancak firma ve bireyler havayolu taşımacılığı ile ilgili profesyonel bir hizmet almak istediklerinde firma seçimi noktasında bazı hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Peki, havayolu taşımacılığı firması seçiminde nelere dikkat edilmektedir? Gelin, tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Teslim Süresi

Bu, teslimat süresi ne tür bir şirkete ihtiyacımız olduğunu ayırt etmemizi sağlayan ilk faktördür. Uzun bir son teslim tarihimiz varsa veya 24 saat içinde teslimata ihtiyacımız varsa, hatta hemen teslimat olsa dahi aynı değildir. Tüm şirketler aynı hizmeti eşit olarak karşılamıyor. İhtiyacımızı segmentlere ayırmalı ve bize bu hizmeti sunabilecek şirketleri aramalıyız. Bu doğrultuda teslim süresine göre bir lojistik firması seçimi yapılması çok önemlidir.

Malınızın Niteliği

Hangi firmaların bize buna uymayı teklif edebileceğini belirledikten sonra, ürünümüzün türüne en iyi uyum sağlayan firmaları aramalıyız. Kargomuzu, ne tür paketler oldukları (ağırlık, hacim vb.), monobulk gönderiler mi yoksa birkaç paketin gönderileri mi vb. gibi hususların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Örnek verelim, 5 kiloluk paketlerimiz var ve 24/48 saat ulusal hizmete ihtiyacımız var. Bu noktada firma tercihi yaparken bu hususları kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.

Hizmet Kapsamı

Firmaların bize sundukları hizmetleri ve kapsamı hem ticari düzeyde hem de müşteri hizmetleri düzeyinde vb. kontrol etmeliyiz. Öte yandan, bize sundukları sigorta kapsamı tüm riskler sigortası mı yoksa limitleri mi var? Bunun için bizden artı ücret alıyorlar mı ve ne kadar? Bunun yanı sıra talep sistemleri ve son tarihler gibi tüm hususların göz önünde bulundurulması çok önemlidir. Hizmetin kapsamını bilmek alınacak olan hizmetin detaylarını öğrenmek son derece önemlidir.

Bilgi Sistemleri

Gönderilerimizle ilgili bilgilerin kontrolüne sahip olmak çok önemlidir. Bunu yapmak için, gönderilerimizin (takip, POD’lara erişim, vb.) %100 görünürlüğünü sağlayan bir sağlayıcı seçmeliyiz. Ancak sadece bilgiye erişmeye değil, aynı zamanda birlikte çalışabilmeye de ihtiyacımız vardır. Nakliye sağlayıcımızla entegre olmak, bilgi yönetiminde olası hataları önlemek, siparişlerin doğru iletilmesini garanti etmek gerekmektedir. Bu sayede sizlere sunulan en profesyonel hizmetler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fiyat

Lojistik firması seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise fiyattır.  Daha uygun bulduğumuz bedeli, bize sundukları hizmetle ve şirketimizin ihtiyaçları ile denge halinde ödemeliyiz. Bu, en ucuz fiyatı seçeceğimiz anlamına gelmez. Bazen en iyi fiyat olur ve diğer durumlarda olmaz. Ancak sadece fiyat parametresine bakarsak, iyi bir şey aramak için yatırım zamanından kaçınabiliriz.

Profesyonel Havayolu Taşımacılığı Firmaları

Profesyonel havayolu taşımacılığı firmaları ile iletişime geçerek bu alanda en iyi hizmetlerden kaliteli ve güvenilir bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bu noktada alanında uzman, profesyonel ve bilgili olması firmanın güvenilirliği açısından son derece önemlidir. ALS Lojistik; alanında uzman, deneyimli ve başarılı personelleri ile sizlere en güvenilir hizmetleri sunmaktadır. Dolayısıyla size sadece kaliteli ve hızlı taşımacılık hizmetlerinin tadını çıkartmak kalır. Müşteri odaklı bir hizmet anlayışına sahip olan firma, tamamen güvenilir ve kaliteli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Siz de ALS Lojistik’in sunduğu bu süreçler ile ilgili bilgi alarak eşsiz bir deneyim elde etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

ALS Lojistik; Türkiye, Almanya, Hollanda, İngiltere, Belçika ve Avusturya gibi ülkelere kargo taşımacılığı hizmetleri sunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey ALS Lojistik ile iletişime geçerek hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak olacaktır. Bu sayede kolayca yukarıda bahsedilen ürünlerinizin dilediğiniz adrese gitmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir